O autorze

 

Przez długi czas nie traktowałem instytucji służebności przesyłu jako tematu, który może stanowić moje szczególne zainteresowanie. Uważałem, że jak każda instytucja prawa cywilnego będzie ona przedmiotem wypowiedzi judykatury oraz doktryny co wpłynie na jej lepsze ogólne zrozumienie w społeczeństwie. Tymczasem prawo to stało się przedmiotem różnych wypowiedzi, czasem skrajnie się od siebie różniących dlatego też postanowiłem przyjrzeć się jemu bliżej.

W toku wykonywania pracy miałem możliwość zapoznania się z praktycznymi aspektami związanymi z roszczeniami właścicieli nieruchomości w stosunku do przedsiębiorców przesyłowych. Nic bowiem nie sprawdza wiedzy teoretycznej jak właśnie praktyka.

W ramach zdobywanego doświadczenia uczestniczyłem w negocjacjach z przedsiębiorcami przesyłowymi w związku z roszczeniami właścicieli, oceniałem zasadność roszczeń w formie opinii prawnych, sporządzałem niezbędne pisma czy też oceniałem opinie biegłych. Jednocześnie poznałem roszczenia przedsiębiorców w stosunku do właścicieli nieruchomości, ich praktykę oraz sposób rozwiązywania sporów.

Z czasem prawo służebności przesyłu ( wraz z pozostałymi prawami i obowiązkami właścicieli i przedsiębiorców ) stało się moim zainteresowaniem co spowodowało, że stale obserwuję najnowsze rozstrzygnięcia Sądów w Polsce oraz wszelkie publikacje w tym przedmiocie. W końcu doszedłem do wniosku, że mogę podzielić się własnymi doświadczeniami a co więcej dalej się rozwijać poprzez prowadzenie bloga.

Zachęcam zatem do czytania i komentowania wpisów na blogu jeśli zaś masz pytania bezpośrednio do mnie to zapraszam do skorzystania z formularza kontaktowego.