Początki zawsze są trudne

Tytuł wpisu brzmi trochę banalnie ale jest jak najbardziej prawdziwy. Nie bierze się to  z mojego problemu z pisaniem, który polega na tym że „zawsze można coś poprawić” ale raczej z odbioru treści. Sama bowiem tematyka bloga dotyczy właścicieli nieruchomości, którzy borykają już lub będą z urządzeniami przesyłowymi ale i przedsiębiorstw przesyłowych bez których ciężko byłoby nam żyć. Znalezienie kompromisu pomiędzy tymi osobami nie jest zapewne łatwe, nie jest to nawet moją ambicją. Cel bloga jest zupełnie inny. Osobiście zależy mi bardziej na pokazaniu pewnych problemów, ciekawostek, nowości lub informacji związanych ze służebnością przesyłu i ich wspólne omówienie za pomocą wszechstronnej dyskusji. Zależy mi również na wymianie doświadczeń wszak to one budują dobrą praktykę.

Służebność przesyłu będzie głównym tematem na blogu jednakże nie jedynym. Wpływ na to mają obowiązujące w Polsce przepisy prawne dotyczące roszczeń właścicieli i przedsiębiorstw. Będą zatem tematy związane z administracyjnym sposobem wywłaszczenia nieruchomości w celu lokalizacji urządzeń przesyłowych jak i uzyskaniem odszkodowania z tego tytułu. Istotnym problemem jest roszczenie właściciela o zapłatę za okres korzystania z nieruchomości bez zawartej umowy ( popularne „bezumowne” ) jak i roszczenie odszkodowawcze. Czasami pojawią się również wpisy luźno związane z głównym tematem bloga. Nic bowiem nie odświeża jak pewna odskocznia od tego czym zajmujemy się na co dzień.

Zapraszam również do skorzystania z formularza kontaktowego. Jeśli będę mógł to postaram się pomóc, jednakże chciałbym zaznaczyć że bardziej preferowanym sposobem rozwiązania problemów jest dyskusja pod postami. Im większa dyskusja tym większa możliwość znalezienia optymalnego rozwiązania.

Blog zawiera również polecaną literaturę (subiektywny wybór autora bloga!), wzory pism oraz bazę orzecznictwa. Elementy tego będą cały czas uaktualniane ze szczególnym naciskiem na ostatnią wymienioną pozycję.

To tyle na dobry początek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.